Corsair VENGEANCE® 16GB (1x16GB) DDR5 DRAM 5200MHz C40 Memory Kit — Black, CMK16GX5M1B5200C40
| Login to See Price | |
| Product Model: | CMK16GX5M1B5200C40 |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair VENGEANCE 16GB DDR5 |
| Compatibility: Intel 600 Series |
| Performance Profile: XMP 3.0 |
| Speed: 5200MHz |
Brand: CORSAIR
Product Model: CMK16GX5M1B5200C40
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR5 |
| Capacity | 16GB (1x16GB) |
| Frequency | 5200MHz |
| Voltage | 1.25V |
| Latency | 40-40-40-77 |
| Heat Sink Color | Anodized Aluminum Black |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags